DUnakeszi járásbíróság ÉS JÁRÁSI ÜGYÉSZSÉG TERVpályázat

tervezők D55 Építész Iroda, Györgyi Ábel, Györgyi Máté | 2018 | Dunakeszi

A pályázati felhívás a Dunakeszi Járási Bíróság és Ügyészség tervezésére szólt. A pályaművünk megvételt nyert.

A tervezési terület Dunakeszi városközpontjától keletre, attól nagyjából 1km távolságra található, a város egyik legjelentősebb főútja, a Verseny utca mellett. A telek a vasútállomás közelében fekszik, közvetlenül a vasúttal szemben. A vasút és a Verseny utca közötti telkek kiemelt jelentőségű fejlesztési területek. A közeljövőben két új középület (kormányhivatal, és földhivatal) is itt kapna helyet, így a bírósággal, az ügyészéggel, valamint a már meglévő postával, és iskolával együtt egy új városközpont alakulna ki.

Az épületegyüttest ennek az új központnak egy kiemelt jelentőségű elemeként képzeltük el. Olyan, megjelenésében is hangsúlyos középületként, amely egységként jeleníti meg az igazságszolgáltatás két legfontosabb ágát, a bíróságot, és az ügyészséget. Így alakult ki az egyszerű, de mégis összetett négyszögletes gyűrűforma. A két funkció, a bejárati előcsarnokkal együtt zárja közre a központi belső udvart.

MAlomHOSTEL ENYINGEN

tervező Babicz Kristóf | 2017 | Enying

Meglévő malomépület rehabilitációja. A tervet az Építéstudományi Egyesület Diplomadíjjal jutalmazta.

Enying településen egy zöldváros program nevű Uniós pályázat keretében, rehabilitálni fogják a város zöldjeit, bicikliutat és tanösvényt építenek. Az elhagyatott 1920-ban épült malom ezen beruházások gócpontjában található, ráadásul több bicikliút is itt fog találkozni. A tervben az épület a biciklisek, csónakázók és a kalandparkba érkező turisták kiszolgálását és elszállásolását oldja meg.

Építészeti koncepció, hogy az épületet lehetőségek szerint megőrizni jelen állapotában, így minden szerkezet illetve funkció ház a ház elven épül bele. A földszinten egy hangulatos közösségi tér mellett megtalálható a konyha, pihenő, büfé, szerviz és üzlethelyiség is. Az emeleten hostelszobák kerülnek elhelyezésre. Az épület homlokzata is a meglévő állapotnak alárendelve alakult ki. Az épületet láthatóan körülölelő acél pászmák a meglévő épületváz térbeli merevítésére szolgálnak.

business playground

tervezők Babicz Kristóf, Bedrossian Ádám, B.Tóth Dániel, Dávid Róbert, Dormán Miklós, Torbágyi Örs, Tot Kristóf, Varga Virág, Virág István | 2016 | Budapest

IFK – építészeti és ingatlanfejlesztési pályázat – Déli pályaudvar környékének fejlesztése
3. helyezés

A pályázat célja, hogy startup cégeknek a vállalkozásuk kezdeti szakaszában otthont adjunk, költséghatékony (a piaci áraknál alacsonyabb áron elérhető) irodákat biztosítsunk számukra. Pályázatunk egy négy ütemben, nyolc év alatt elkészülő beruházás keretében kialakuló különálló startupper világ, melyben irodák, vendéglátó egységek és  lakások biztosítják a megfelelő környezetet.

newZ

tervezők Babicz Kristóf, Bedrossian Ádám, Dormán Miklós, Torbágyi Örs, Tot Kristóf | 2017 | Budapest

IFK – építészeti és ingatlanfejlesztési pályázat – Budapesti Műszaki Egyetem egy épületének rehabilitálása
1. helyezés

Pályaművünkben egy víziót dolgoztunk ki az egyetem által jelenleg nem hasznosított Z épületre. Célunk minimális változtatásokkal optimálissá tenni KKV-k és egyetemi diákok közreműködésének helyévé. Tervezésünk alapelve volt a jelenlegi szerkezetek megtartása, újrahasznosítása illetve Dunai kapcsolat kialakítása. Az épület földszintjét teljesen megnyitjuk és kiállításoknak illetve konfereciáknak adunk helyet. Általános emeleteket irodaterekké alakítjuk, a tetőn az itt dolgozók közösségi helyét hozzuk létre.