ÜDvözlünk!
Irodánk hármunk – Babicz Kristóf, Fiák Márton és Györgyi Máté – társulásával alakult meg. Egyetemi tanulmányainkat a Budapest Műszaki Egyetemen végeztük, ez alatt ismertük meg egymást, majd dolgoztunk együtt egyre több projekten. Folyamatos együttműködésünk természetes következő lépése volt a MOBU stúdió megalapítása.
Vállalkozásunk célja, hogy a megrendelőink igényeinek magas szintű kiszolgálása mellett időtálló, fenntartható és korszerű épületeket hozzunk létre. Tervezett épületeink reagálnak a környezetükre, komfortos és egészséges lakó- és munkakörnyezetet biztosítanak. A munkánk azonban nem ér véget a tervezőasztalon. Különös gondot fordítunk arra, hogy terveink kivitelezését végigkövessük, munkánkkal és tanácsainkkal azok minél igényesebb megvalósulását segítsük.
Portfóliónkban egyaránt találhatóak kisebb léptékű, személyesebb családi házak és komplex, sűrű városi szövetbe tervezett épületek. A lenti gombra kattintva megnézheted az elkészült és folyamatban lévő munkáinkat.
Stúdiónk tagjai
Fiák márton
építészmérnök | MÉK É 01-6920
Szeretek elveszni a részletekben, végül mindig megkerülök.
Babicz Kristóf
építészmérnök | ügyvezető
Gyakran bejárom az építési szabályok útvesztőjét.
Györgyi Máté
építészmérnök | MÉK É 01-6921
Behunyt szemmel tervezek, nyitottal rajzolok.
Munkamódszerünkről
Építész irodánk munkamódszere alapvetően a munkatársaink közti csapatmunkára és a megbízónkkal való szoros együttműködésre épül, aminek alapvető feltétele a pontos és gyors kommunikáció, valamint a tervezett megoldások hatékony bemutatása. Nagy segítségünkre vannak ebben a mai tervező és projektmenedzsment programok, melyek lehetővé teszik hogy az elképzeléseinket gyorsan és könnyen érthetően bemutathassuk.
Éppen ezért fektetünk nagy hangsúlyt irodánkban a digitális innovációk követésére. A megrendelőink több ingyenes program közül választhatnak, melyek segítségével akár munkaközi 3d modelleket is meg tudunk osztani egymással.
A tervezés menete
A tervezési folyamat jól elkülöníthető, egymásra építkező szakaszokra bontható, ezek általában az alábbiak:
1. Alapozó vizsgálatok | 2. Tervezési program | 3. Koncepcióalkotás | 4. Vázlatterv | 5. Engedélyezés | 6. Kivitelezési tervezés
Az első két szakasz párhuzamosan is történhet, a megrendelő aktív részvételével. Ez alatt a tervező meghatározza a legfontosabb bemenő adatokat, megismeri a helyszínt, annak egyedi sajátosságait, a megrendelő igényeit és együtt rögzítik a tervezési programot. A tervezés további szakaszaiban ez meghatározó fontosságú lesz.
A koncepcióalkotás során a tervező több változaton dolgozik párhuzamosan és a nagyobb léptékű kérdésekre keresi a választ. Ekkor dől el a tervezési helyszínen belül az épület hozzávetőleges elhelyezése, formája és meghatározó méretei. Ezt követi egy építtetői véleményezés, majd a vázlattervi szakasz. A vázlatterv jellemzően 1:200-as léptékben készül, és már pontos geometriával tervezzük. Ekkor határozzuk meg – többek közt – a belső terek pontos helyét, kapcsolatait, az épület színeit, anyaghasználatát, nyílászárók helyzetét. Ez a legaktívabb tervezési szakasz, ahol az épület megjelenését és használhatóságát alapvetően meghatározó döntések születnek. A vázlattervi szakaszt – feladattól függően – főépítészi véleményezés, településképi véleményezés vagy településképi bejelentés zárja le.
Jellemzően az engedélyezési szakasz során kapcsolódnak be a tervezésbe a szakági tervező kollégáink. Az építészeti kialakítást érintő változás nem, vagy csak nagyon kis mértékben történik. Az engedélyezési (vagy egyszerűsített bejelentési) terveket 1:100-as léptékben készítjük. A szakasz része az engedélyezési ügyintézés, a szakhatóságokkal való egyeztetések és különböző hozzájárulásaik megszerzése.
A kivitelezési tervezés során újra léptéket váltunk, a pallérterveket 1:50-ben, egyes részleteket pedig 1:20, 1:10 vagy 1:5 léptékben készítjük. A kivitelezési tervdokumentáció minden, a megépítéshez szükséges építészeti és szakági tervrészt tartalmaz.
Amennyiben a tervezés bármelyik szakaszában segítségedre lehetünk, a lenti gombra kattintva felveheted velünk a kapcsolatot.